Proti Atopickému ekzému (Atopická dermatitida)

Atopický ekzém neboli Atopická dermatitida je vlastně kožní zánět, převážně alergického původu. Je celoživotním onemocněním. Jeho projevy a intenzita se mohou v průběhu života měnit. Je to onemocnění, jehož průběh je výrazně ovlivněn emoční a psychosociální zátěží. Nejčastějším steskem nemocných je svědění, které mnozí pokládají za nesnesitelnější než bolest. Svědění vede ke škrábání, po kterém zůstávají ranky, a při chronickém průběhu i ztluštění kůže a zhrubění kožního povrchu.

V letních měsících doporučujeme vystavovat postižená místa slunečním paprskům. Při špatném počasí a v měsících, kdy slunce tolik nesvítí, můžete používat „Baleno“ rašelinovou koupel.

 
 

PRO TENTO PROGRAM NABÍZÍME:

  • GLYCERINOVÉ MÝDLO - působí antisepticky a protisvědivě, pomáhá regenerovat pokožku a krém ji dodává potřebnou hydrataci.
  • DENNÍ KRÉM - působí antisepticky a protisvědivě, pomáhá regenerovat pokožku a dodává potřebnou hydrataci
  • RAŠELINOVÁ KOUPEL – zklidňující a čistící koupel, huminové kyseliny prostupují pokožkou, regenerují ji a zlepšují její prodyšnost.
  • ŽIVÁ MAGNÉZIOVÁ SŮL - pomáhá buňkám zlepšit látkovou výměnu a přispívá k jejich regeneraci, působí antisepticky
 
 

POSTUP V PROGRAMU:

 
kosmetický přípravek
zvláštnosti použití
každý den

GLYCERINOVÉ MÝDLO

 
DENNÍ KRÉM

umýt celé tělo, hlavně postižená místa

 

nanést přípravek na celé tělo po každém sprchování nebo rašelinové koupel (v případě nesnášenlivosti krému doporučujeme používat místo něj domácí vepřové sádlo bez přísad)

při špatném počasí a v měsících se sníženou sluneční aktivitou

„BALNEO“ RAŠELINOVÁ KOUPEL

3x týdně nechat 150 – 250 ml koupele rozpustit ve vaně teplé vody a nechat 20 minut působit

jednou týdně

ŽIVÁ MAGNÉZIOVÁ SŮL

1 l soli rozpustit ve vaně teplé vody a nechat 20 minut působit

 
 
 
 

U silně se projevujících ekzémů je vhodné používat celou kosmetickou řadu Sfagnum a omezit nebo vynechat používání jiné kosmetiky. Díky svým antiseptickým a zklidňujícím účinků pomáhá rašelina a rašelinový extrakt potlačit záněty a zmírnit otoky, také působí protisvědivě a krémy vysušenou pokožku hydratují, zvláčňují a napomáhají její regeneraci.

Minimálně 3x týdne rozpustíme koupel 150 – 250 ml ve vaně teplé vody a nechat 20 min. působit.